روح الله عسگری نهمین سهمیه دوومیدانی ایران را در المپیک لندن کسب کرد

دونده تیم ملی ایران در مسابقات دوومیدانی ستارگان آسیا دومین سهمیه A المپیک و نهمین سهمیه دوومیدانی ایران را کسب کرد.

روح اله عسگری با طی کردن ۱۱۰ متر بامانع در مدت ۱۳ ثانیه و ۵۰ صدم ثانیه به عنوان نفر اول از خط پایان گذشت و موفق شد ضمن شکستن رکورد ایران در این ماده خود را در جمع المپیکی های ایران در سال ۲۰۱۲ قرار دهد.

عسگری و احسان حدادی تنها دوومیدانی کاران کشورمان هستند که با ورودی A به لندن خواهند رفت.

ورودی A المپیک در این ماده ۱۳ ثانیه و ۵۲ صدم ثانیه است و ورودی B نیز ۱۳ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه محاسبه شده است.

در روز نخست مسابقات (شنبه) ستارگان آسیا در قزاقستان، رضا قاسمی سریعترین دونده ایران نیز با طی کردن ۱۰۰ متر در مدت زمان ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه هشتمین سهمیه ایران (دهمین سهمیه B) را کسب کرد.

تعداد سهمیه های قطعی دوومیدانی با وجودی که کمتر از شش روز تا پایان فرصت کسب سهمیه مسابقات دوومیدانی بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن باقیمانده به عدد ۹ رسید.

احسان حدادی در پرتاب دیسک، سجاد مرادی در دو ۸۰۰ متر، سجاد هاشمی آهنگری در دو ۴۰۰ متر،ابراهیم رحیمیان در پیاده روی ۲۰ کیلومتر، امین نیک فر در پرتاب وزنه،لیلا رجبی درپرتاب وزنه،‌ رضا قاسمی در دو ۱۰۰ متر و روح اله عسگری در دو ۱۱۰ متر بامانع و کاوه موسوی ۹ ورزشکاری هستند که به عنوان نمایندگان ایران در مواد یاد شده راهی لندن خواهند شد.

محمد و محمود صمیمی نیز موفق شده اند ورودی B المپیک در ماده پرتاب دیسک را کسب کنند، اما به دلیل ورودی A حدادی، تنها با کسب ورودی A می توانند لندن را ببینند.

این دو برادر شش روز دیگر فرصت دارند تا با پرتاب های بالای ۶۵ متر (ورودی A ) به همراه حدادی راهی لندن شوند.

طبق قوانین اتحادیه بین المللی دوومیدانی، کشورها در صورت داشتن ورزشکار سهمیه A در یک ماده، دیگر نمی توانند دوومیدانی کار دیگری با سهمیه B را درآن ماده راهی المپیک کنند. البته یک کشورمی تواند حداکثر سه ورزشکار دارای سهمیه A المپیک درهر ماده را به لندن اعزام کند.

طبق همین قانون،‌ اگر یک کشور یک یا چند ورزشکار دارای سهمیه B در یک ماده داشته باشد نهایتا می تواند یک نفر را به المپیک اعزام کند.

/ 1 نظر / 11 بازدید
دونده ای از دیار بـــــــــــروجرد

خـــــــــــــــــواهشا سایتو بروز کنید!!!!