دوومیدانی کاران اعزامی به چین واکسینه شدند

دوومیدانی کاران اعزامی به مسابقات داخل سالن آسیا پیش از ترک ایران زیر نظر کمیته پزشکی فدراسیون دوومیدانی واکسینه شدند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، ملی پوشان کشورمان که قرار است جهت حضور در مسابقات داخل سالن آسیا، امشب ایران را به مقصد چین ترک کنند، همزمان در مجموعه آفتاب انقلاب تهران واکسینه شدند.

به گفته رییس کمیته پزشکی فدراسیون 11 ملی پوش حاضر در اردو به منظور کاهش هزینه های غیر ضروری در اعزام و جلوگیری از خطرات ناشی از حضور در مسابقات برون مرزی ( از جمله ویروس آنفلوآنزا) ضمن انجام تست سلامت و معاینات پزشکی  روز گذشته واکسینه شدند.

دکتر اشکان اردیبهشت گفت: بر اساس قوانین فدراسیون، از روز آغاز اردو خدمات پزشکی لازم را به دوومیدانی کاران ارائه دادیم. به طور مثال کار آسیب شناسی و معاینات را انجام دادیم و جهت جلوگیری از آسیاب های احتمالی در جریان مسابقات، با به کارگماردن دستگاه مورد نیاز در محل اردو، درمان فیزیوتراپی را روی ورزشکاران اعمال کردیم.

وی ادامه داد: همچنین جهت مبارزه با پدیده شوم دوپینگ طی اردوی آمادگی قبلی و انجام مسابقات داخل سالن دهه مبارک فجر، کار نمونه گیری دوپینگ از کلیه ورزشکاران اعزامی انجام شد.

دکتر اردیبهشت در خصوص وضعیت کنونی ملی پوشان کشورمان، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر کلیه ورزشکاران اعزامی در سلامت کامل به سر می برند و پیشامدهای جزئی که در زمان اردو یا مسابقات داخلی داشتند، مرتفع گردیده است.

وی تاکید کرد: بدیهی است ورزشکارانی که در سطح قهرمانی کار می کنند همواره خطرات و آسیب هایی را به همراه داشته باشند، که مرتفع نمودن این مشکلات و یا به حداقل رساندن عوارض و آسیب های مزمن از وظیفه کمیته پزشکی فدراسیون است.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون دوومیدانی در پایان در خصوص تیم صحرانوردی عازم به مسابقات آسیایی ژاپن اضافه کرد: به طور قطع تست سلامت و معاینات پزشکی این ورزشکاران نیز پیش از اعزام صورت می پذیرد تا دوندگان با اطمینان کامل به این رقابتها اعزام شوند.

/ 0 نظر / 22 بازدید