مهاجر شجاعی:مقام چهارمی در نخستین مرحله مسابقات جایزه بزرگ آسیا در تایلند

دو طلا، دو نقره در جایزه بزرگ آسیا/مریم طوسی رکورد شکست

 

در نخستین مرحله مسابقات جایزه بزرگ آسیا در تایلند، علاوه بر کسب دو مدال طلا توسط مردان ایران در مواد ۴۰۰ متر و پرش طول، مریم طوسی رکورد ایران در ۴۰۰ متر را بهبود بخشید.
به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از کنفدراسیون دوومیدانی آسیا، سجاد هاشمی آهنگری تنها المپیکی ایران حاضر در این مسابقات در ماده ۴۰۰ متر موفق شد با کسب زمان ۴۶ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه در جایگاه اول بایستد.
محمد ارزنده در پرش طول با هفت متر و ۶۸ سانتیمتر به مقام نخست رسید و مریم طوسی با کسب زمان ۵۲ ثانیه و ۹۲ صدم ثانیه در ماده ۴۰۰ متر ضمن کسب مدال نقره، سال جاری را نیز با رکورد شکنی آغاز کرد.
عملکرد رو به رشد طوسی امید ها در خصوص کسب سهمیه المپیک توسط این ورزشکار را لحظه به لحظه بیشتر می کند.
کیوان قنبرزاده رکورددار پرش ارتفاع ایران که با توجه به رکورد شکنی در شیراز توانسته به جایگاه ششم جهان در این رشته برسد، امروز با پرشی به ارتفاع دو متر و ۲۳ سانتیمتر به مدال نقره بسنده کرد.
امین حسین زاده رهبر با پرشی به ارتفاع دو متر به کار خود پایان داد.
احسان مهاجر شجاعی نیز در ماده ۸۰۰ متر با طی کردن مسیر در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه در جایگاه چهارم ایستاد و دستش از رسیدن به مدال در مرحله اول این رقابت ها خالی ماند.
مسابقات جایزه بزرگ آسیا هر ساله در اواسط بهار برگزار می شود.
این مسابقات هر بار در یک کشور و در سه مرحله (سه شهر متفاوت) برگزار می شود.
دوومیدانی کاران ایران تا ۱۶ تیرماه سال جاری فرصت دارند تا با کسب حد نصاب های تعیین شده از سوی اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی سراسر جهان، جواز حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کنند.
دومین دور مسابقات جایزه بزرگ آسیا در تایلند روز جمعه هفته جاری برگزار می شود.

/ 0 نظر / 11 بازدید